Statečný boj na „tankodromu“. Bratři Vaculíkovi postrádali v Nové Pace štěstí

Vojtěchovo finálové vystoupení ukončila krátce po startu kolize, Martin zůstal za branami semifinále. Ačkoli bratři Vaculíkovi ukázali při domácím podniku autokrosařského ME v Nové Pace slibné tempo, smolné momenty jim neumožnily dosáhnout odpovídajících výsledků. Oba závodníky potrápil rovněž stav trati.

„Už po startu mi bohužel urazil pravé zadní kolo Wiely Albers. Chtěl jsem se prát o ty nejvyšší příčky, ale bez kola je samozřejmě něco takového možné jen těžko,“ posteskl si Vojtěch, který byl v konečném pořadí kategorie SuperBuggy klasifikován jako devátý.

Před nešťastným incidentem to přitom vypadalo slibně. Již v rozjížďkách se Vojtěch umístil jako sedmý a v semifinálové fázi si vybojoval stejnou pozici i pro start finále. Dokonce pomýšlel i na stupně vítězů.

„Věřil jsem, že bych klidně mohl zopakovat loňské třetí místo z italské Maggiory. Vím, že rychlost jsem na to měl,“ říká jezdec stáje 3RCZ.com, který zatím letos v mistrovství Evropy dosáhl nejlépe na dvě šesté pozice.

Nechybělo mnoho a finálovou účast si vybojoval také Martin Vaculík v kategorii Buggy1600. Ten sice po rozjížďkách figuroval až na 19. pozici, v semifinále ale směřoval za postupem. Jeho tažení se však nakonec zvrtlo.

„Šlo to dobře, pak jsem ale narazil a propadl se. Kdyby mě to nepotkalo, tak bych se do finále dostal. Jezdec, kterého jsem držel za sebou, totiž nakonec postoupil z pátého místa,“ mrzelo Martina, který v konečném pořadí obsadil 13. příčku.

Štikovská rokle dala během prvního červencového víkendu všem účastníkům pořádně zabrat. Výjimkou nebyli ani Vojtěch s Martinem. „Trať byla pokaždé jiná. Museli jsme se poprat s obrovskými dírami, které byly někdy i půlmetrové. Dnešní auta už zkrátka nejsou na něco takového stavěna, tak tomu bylo možná tak před 50 lety,“ přibližuje situaci Vojtěch.

Další vystoupení čeká na tým 3RCZ.com za necelý měsíc. Od 3. do 4. srpna se jeho jezdci zúčastní třetího letošního podniku mistrovství republiky v Poříčí nad Sázavou. Zatímco Martinovi patří po dvou závodních víkendech čtvrté místo v průběžném pořadí třídy Buggy1600, Vojtěch je v SuperBuggy devátý, ačkoli podnik v Dolním Bousově vynechal po nehodě při závodě ME v litevském Vilkyčiai.

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.