GT2 Motorsport zpět na nejvyšším stupni. Purma dobyl Přerovskou rokli

Stáj GT2 Motorsport oslavila při čtvrtém letošním podniku autokrosařského MČR v Přerově druhé vítězství v kategorii TouringAutocross1600. Po bezchybné jízdě se k němu dopracoval Milan Purma.

„Panuje obrovská spokojenost. Auto fungovalo perfektně a během víkendu jsme nemuseli nic opravovat. Byl to zkrátka vydařený víkend ve všech směrech,“ radoval se Purma ze svého premiérového vítězství v sezoně.

Na nejvyšší příčky mohl pomýšlet už od samotného začátku víkendu. Ve volných trénincích zajel druhý čas, když nestačil pouze na svého týmového kolegu Tomáše Jánoše. Druhé místo obsadil Purma i v rozjížďkách, kde byl nad jeho síly pouze Martin Kopena. Ze stříbrné pozice proto závodník stáje GT2 Motorsport zahajoval také finálovou jízdu. A v ní udělal velmi brzy důležitý krok za výhrou.

„Už po startu jsem se ujal vedení,“ popisuje Purma klíčový moment závodu, který ho nasměroval za triumfem. „V prvních dvou kolech jsem pořádně zabral a pak už jsem spíše kontroloval náskok. Postupně se mi začaly přehřívat pneumatiky, takže to začalo klouzat. Od té doby jsem se snažil jet spíše na jistotu, hlídat si optimální stopu a vyhnout se jakýmkoli problémům,“ dodává jezdec startující s vozem Škoda Felicia.

V Přerově Purma dosáhl nejenom na první letošní výhru, ale také na premiérové stupně vítězů. Úvodní podnik v Humpolci pro něj skončil předčasně po nehodě. V Dolním Bousově dojel sedmý a v Poříčí nad Sázavou obsadil čtvrtou pozici. Přerovské vítězství Purmu v průběžném pořadí posouvá na páté místo. Čtvrtý Jan Přibyl má před ním dva podniky před koncem k dobru 23 bodů.

Jánoš kousek od bronzu

Tomáš Jánoš dokončil finálovou jízdu kategorie TouringAutocross1600 jako čtvrtý. Tento výsledek úřadujícího šampiona odsunul z čela průběžného pořadí, na kterém se před podnikem nacházel společně s Denisem Pytelou. Ten dojel v Přerově druhý a nyní má před Jánošem náskok pěti bodů. Tomášův syn Jakub obsadil pátou pozici.

Stupně vítězů si z Přerovské rokle odvezl také Vít Kostroun, který skončil třetí ve třídě RB125. Stejné umístění mu patří i průběžně. Martin Stuchlík skončil v JuniorBuggy desátý a Filip Jánoš se umístil v KartCross na osmé pozici.

Autokrosařské mistrovství republiky vyvrcholí během září. Nejprve se pojede v Nové Pace (7.-8. září) a poté v Sedlčanech (28.-29. září).

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.